Terasa, místo pro život

Atelier Vierkant

Atelier Vierkant je rodinná umělecká manufaktura se sídlem v Belgii. Rodina Janssenů vyrábí umělecké květináče již více než 25 let. Jejich díla jsou významnou součástí mnoha architektonických projektů po celém světě a dají se nazvat jako transgenerační. Rozdíl mezi běžně dostupnými květináči a těmi z Atelieru Vierkant je obrovský.
Svému majiteli bude ručně vyrobený pálený hliněný květináč sloužit po celý jeho život bez barevných či kvalitativních změn, lze ho předat další generaci. Nejde o masovou produkci nebo sériový výrobek. Jsou to vlastně sochařské kousky pro dům a zahradu. Jedinečná je i hlína, kterou Atelier používá, pochází výhradně ze specifických oblastí v Německu a je pečlivě vybírána pro svoji kvalitu a vlastnosti. Výroba květináčů a zahradních solitérů Vierkant je velice náročná a každý kus prochází dlouhým procesem výroby od barvení hlíny, ruční tvarování, sochání až po sušení, které zabere i celé týdny, kdy se v pravidelných intervalech kontroluje a případně dotvarovává až po finální výpal v unikátních pecích. Žádný kus není jako druhý. Každý má svůj příběh.

Ke stažení: aktuální Image katalog Atelier Vierkant

Výrobní lhůty zakázkových květináčů se v roce 2022 pohybují od 3- 9 měsíců v závislosti na typu květináče. Výrobce si vyhrazuje právo na minimální odběr v rámci zakázky.

Vybrané květináče Vierkant máme skladem k okamžitému odběru. Jsou také k vidění u nás v showroomu.